هشدار پلیس آمریکا درباره کارفنتانیل (carfentanil)

هر مطلب یا مقاله در باره مواد مخدر در این انجمن قرار می گیرد. ضمنا" مقالات شما در صفحه اصلی سایت نیز منعکس خواهد شد .

مدیران انجمن: dr.sayadi, admin

پستتوسط admin » پنج شنبه مهر 15, 95 4:26 pm

در روز سه شنبه مورخ 29 سپتامبر 2016 پلیس آمریکا به مصرف کنندگان ماده مخدر درباره ظهور یک ماده مخدر جدید در خیابانهای آمریکا هشدار داد . این ماده مخدر آنقدر قوی است که می تواند یک فیل را آرام کند و ده هزار بار سمی تر از مورفین است .

نام این ماده مخدر کارفنتانیل (carfentanil) است که یکی از آنالوگ های فنتانیل می باشد و اغلب با مواد مخدر دیگر مخلوط می شود .بنابراین امکان ندارد که شما هنگام مصرف بدانید که چه چیزی را مصرف می کنید .

معاون رئیس پلیس دنی اسمیت در روز سه شنبه به شبکه های خبری گفت : " ما خیلی از حوادث را داشته ایم که مصرف فنتانیل مسبب اوردوز یا مرگ بوده است بنابراین شاید در این خبر موضوع جدیدی وجود نداشته باشد ولی این نگران کننده است که اخیراً ما با شکل جدیدی از مواد مخدر اپیوئیدی مواجه شده ایم . در این چند هفته اخیر ، اعضای پلیس کشف و توقیف ماده مخدری به نام کارفنتانیل را داشته اند. این ماده مخدر در همان طبقه بندی فنتانیل قرار دارد و یک اپیوئید صنعتی است . آنچه که ما آموخته ایم این است که 100 برابر قوی تر از فنتانیل است " .

" بنابراین ماده مخدر ترسناکی است و مانگرانیم زیرا مطلع شده ایم فروشندگان مواد مخدری وجود دارند که مواد قوی تر مانند کوکائین و مت آمفتامین را با دیگر مواد مخدر مخلوط می کنند . بنابراین مصرف کنندگان برخی از مواد مخدر خیابانی ممکن است مراقب نباشند و ندانند ماده مخدری را که بدست می آورند با این ماده اپیوئیدی مرگبار مخلوط شده است ".

پلیس در روز 12 سپتامبر در ضلع غربی یک هتل ، مرد 37 ساله ای را که دارای جرائم بیشمار مواد مخدر بود بعد از کشف کارفنتانیل به ارزش 30000 دلار و پیچیده شده در یک کاغذ باطله ، دستگیر کرد. در ماه گذشته مجسمه ای نیز درپی توقیف هایی در بریتیش کلمبیا و آلبرتا توسط ماموران مرزی کشف شد که حاوی یک کیلوگرم از کارفنتانیل بود. این مقدار با 50 میلیون دوز مصرفی برابری می کند .

دکتر جاز ریمر (Joss Reimer) مدیر پزشکی سازمان بهداشت منطقه وینیپگ (Winnipeg) گفت : " کارفنتانیل آنقدر سمی است که در زمان میل به مصرف ماده مخدر ، تقریباً غیر ممکن است بتوانید دوز مناسب خود را به دست آورید . بنابراین خطر اوردوز شما حتی با مقدار بسیار جزئی ازاین ماده مخدر ، فوق العاده بالا است ".

کارفنتانیل چیست ؟

• یک اپیوئید صنعتی شبیه به فنتانیل است ولی 100 برابر قوی تر از آن .
• بعنوان یک آرامبخش برای آرام کردن حیوانات عظیم الجثه مانند فیل به کار می رود .
• عوارض جانبی آن همانند فنتانیل است مانند : خارش ، حالت تهوع و سرکوب تنفسی شدید که می تواند مرگ آور باشد.
• از آنجائیکه بسیار سمی است ، مراقبت های تخصصی مورد نیاز است زیرا برای احیای کسی که اوردوز کرده است به مقدار زیادتر نالوکسان (پادزهر فنتانیل) نیاز می باشد .

توصیه برای مصرف کنندگان مواد مخدر

• اگر شما به مصرف مواد مخدر اصرار دارید ، به آنچه مصرف می کنید بچسبید و به سمت مواد مخدر جدیدتر حتی اگر سهل الوصول و ارزان باشد نروید.
• مواد مخدر جدید را در تنهایی مصرف نکنید.
• ماده مخدر خود را با مواد دیگر و یا الکل مخلوط نکنید زیرا نه تنها شما را احتمالاً به سمت اوردوز سوق می دهد بلکه درمان شما را بسیار سخت تر می کند .
• در صورت احتمال اوردوز سریعاً به مراکز اورژانس مراجعه کرده و یا زنگ بزنید.زیرا باید نالوکسان دریافت کنید .
بچه که بودم میخواستم دنیا را تغییر دهم . بزرگتر که شدم گفتم دنیا بزرگ است کشورم را تغییر دهم . در میانسالی شهر و در پیری خواستم خانواده را متحول کنم . حال در آستانه مرگ میفهمم که :
اگر روز اول خودم را تغییر می دادم ،اکنون دنیا را هم تغییر داده بودم
آواتار کاربر
admin
مدیر سایت
مدیر سایت

سپاسگذاری کرده اید: 1162 مرتبه
سپاسگذاری شده: 252 مرتبه در 173 پست
میزان اعتبار: 6

بازگشت به اعتیاد و انواع مواد مخدر

• مباحث مشابه
    پاسخ ها
    مشاهده شده